Úspěchy v lodním modelářství (Sekce M)

0

Od roku 2008 závodím s rychlostními modely lodí. Ze začátku jsem obsazoval kategorie Mini ECO standard(dříve ještě na stejnosměrný motor 400, dnes již na, pro všechny stejný, střídavý motor) a Mini ECO expert. S těmito dvěma kategoriemi závodím dodnes. V roce 2011 jsem jel kategorii MONO 1 a v roce 2013 jsem jel místo kategorie Mono 1, kategorii Hydro 1.

2018

V roce 2018 jsme pořádali vůbec poprvé v historii závod na rybníku Hluboký poblíž Holic. Byly to zároveň jediné závody, kterých jsem se v tomto roce zúčastnil a obsadil jsem 3. místo v kategorii Mini ECO expert.

2017

Hlavní akcí roku 2017 bylo Mistrovství světa v Maďarsku. Konalo se v srpnu na stejném místě jako Mistrovství Evropy v předešlém roce. Podrobný článek o průbéhu MS lze najít zde. V Čechách jsem odjel 3 z 5 závodů a zejména kvůli nepovedenému výsledku na poslední zastávce v Náchodě jsem spadl až na 7. místo v kategorii Mini ECO expert. Průběh sezóny 2017 je zachycen v článku.

 

Mistrovství České republiky 2017 – celkové výsledky  
Mini ECO standard 7. místo
Mini ECO expert 7. místo
Mistrovství světa 2017 – Nagykanizsa, Maďarsko – celkové výsledky  
Mini ECO expert 9. místo
Mini ECO tem 8. místo

2016

Do sezóny 2016 jsem šel s novou lodí kategorie mini ECO expert, kterou jsem objednal na Mistrovství světa v Polsku 2015 u Maďaského výrobce Toys Port. Podařilo se mi s ní obsadit 4. místo jak na ME v Maďarsku, tak v MiČR. V kategorii Mini ECO standard jsem žádné velké změny nedělal, pouze jsem vyměnil (podle nových pravidel) stejnosměrnou „čtyřstovku“ za standardizovaný outruner. Nově jsem obnovil účast v kategorii Mono 1. Loď se však neosvědčila a není konkurence schopná. Proto bych rád do sezóny 2017 připravil novou loď této kategorie.

Díky umístění v kategoriích – Mini ECO expert a Mono 1 – do 5. místa na MiČR jsem se úspěšně nominoval na Mistrovství světa 2017 v obou kategorích.

Mistrovství České republiky 2016 – celkové výsledky  
Mini ECO standard 7. místo
Mini ECO expert 4. místo
Mono 1 5. místo
Mistrovství Evropy 2016 – Nagykanizsa, Maďarsko – celkové výsledky  
Mini ECO expert 4. místo
Mini ECO team 4. místo
Mono 1 16. místo

2015

Sezóna 2015 byla prvním rokem, kdy jsem jel už jako senior. Zúčastnil jsem se pouze 2 seriálových závodů z 5, což se samozřejmě promítlo i do celkového umístění. Hned v první závodě v Praze jsem byl jak v kategorii Mini ECO standard, tak i Mini ECO expert na pátém místě, což byl (na první účast mezi seniory) potěšující výsledek. Zúčastnil jsem se také
Mistrovství světa v polském Kędzierzyn-Koźle (také už jako senior).

Mistrovství České republiky 2015 – celkové výsledky  
Mini ECO standard 8. místo
Mini ECO expert 11. místo
Mistrovství Světa 2015 – Kędzierzyn-Koźle, Polsko – celkové výsledky  
Mini ECO expert 9. místo
Mini ECO standard 4. místo

2014

Sezóna 2014 byla poslední sezónou mezi juniory. Této příložitosti jsem chtěl využít na 100 % a pokusit se znovu získat titul Mistra ČR z roku 2012 v kategorii Mini ECO standard. To se mi podařilo díky 4 vítězstvím z 5 závodů sezóny. Nakonec jsem k tomuto úspěchu přidal i celkově druhé místo v kategorii Mini ECO expert a stal se Vicemistrem.
Kategorie Mono 1 jsem se zúčastnil pouze na posledním závodě sezóny s půjčenou lodí. Kvůli tomu, že jsem byl jediný junior této kategorie, jsem jel ve společné rozjížďce se seniory. Umístil jsem se na 4. místě z 5 závodníků a celkově tak obsadil poslední – 5. místo.

Mistrovství České republiky 2014 – celkové výsledky  
Mini ECO standard 1. místo (Mistr ČR)
Mini ECO expert 2. místo (Vicemistr ČR)
Mono 1 – společná (junioři i senioři dohromady) 5. místo (z 5 závodníků)

2013

V roce 2013 jsem se poprvé zúčastnil Mistrovství světa (ještě jako junior), které se pořádalo v belgickém Ghentu. Celkem jsem do Belgie jel s loděmi do třech kategorií, a to – Mini ECO standard, Mini ECO expert a Hydro 1.  Na třídu Mini ECO expert jsem však neměl konkurence schopnou loď, takže jsem skončil 17. ze 20 závodníků. Ve třídě Mini ECO standard jsem se probojoval do finále, kde jsem po zvláštním startu(rozhodčí řekl: „Modely na vodu“ a po cca sekundě se ozval zvuk startující závod, my jsme to však v tak krátké době nestihli a startovali jsme až jako poslední – hned od začátku jsem tedy ztrácel půl kola na vedoucího) skončil o 3 sekundy na nepopulárním 4. místě. Těžko spekulovat, jak by závod dopadl, kdyby jsme všichni měli dost času položit lodě na vodu a v klidu odstartovat. V kategorii Hydro 1 jsem se do finále dostal na 6. – posledním postupovém místě. Ve finále se mi podařilo zajet v klidu a také díky technickým problémům ostatních závodníků jsem dosáhl na bronzovou medaili.

V Čechách se mi sezóna 2013 také vydařila. Stal jsem se Vicemistrem ČR v kategorii Mini ECO expert a mistrem ve společné (junioři i senioři dohromady) kategorii Hydro 1. Titul mistra ČR v kategorii Mini ECO standard z roku 2012 jsem neobhájil a stejně jako v belgickém Ghentu jsem skončil celkově na 4. místě i v ČR.

Mistrovství České republiky 2013 – celkové výsledky  
Mini ECO standard 4. místo
Mini ECO expert 2. místo (Vicemistr ČR)
Hydro 1 – společná (junioři i senioři dohromady) 1. místo (Mistr ČR)
Mistrovství Světa 2013 – Ghent, Belgie – celkové výsledky  
Mini ECO standard 4. místo
Mini ECO expert 17. místo
Hydro 1 3. místo (Bronz z MS)

2012

Mistrovství České republiky 2012 – celkové výsledky  
Mini ECO standard 1. místo (Mistr ČR)
Mini ECO expert 6. místo
Hydro 1 – společná (junioři i senioři dohromady) 1. místo (Mistr ČR)

2009-2010

Moje úplné začátky v modelařině (nejen té lodní). Objížděli jsme hlavně závody Moravského poháru, kde jsem se občas umístil „na bedně“ v kategorii F4A žáci. V roce 2010 jsem se stal poprvé Mistrem ČR v kategorii Mono 1 Junioři se starším typem modelu – Hot Shot. Šlo mi hlavně o to, abych se naučil jezdit oválnou trať a zvykl si na model typu Mono. Nakonec jsem se díky větší účasti závodníků na náchodském závodě stal Mistrem ČR v této kategorii.

Článek byl vytvořen v září 2016. Poslední změna 13.7.2018.